מצלמות ואביזרים לצילום אסטרונומי וקרקעי

המדריך למצלמות אסטרונומיות

מדריך נבוכים לסוגי המצלמות האסטרונומיות וההבדלים ביניהן וכן מדריך קצר לסוגי המצלמות השונות ומילון מונחים בצילום אסטרונומי

נכתב בידי ד"ר יגאל פת-אל

 

מבחר מצלמות אסטרונומיות

 

 

 

אביזרי צילום - סוגים ומאפיינים

מצלמות פלנטריות – מצלמות המיועדות לצלם כוכבי לכת וירח וכן תצפיות נוף באיכות גבוהה. מצלמות אלה גם משמשות להצגת הדמות המתקבלת בטלסקופ על מסך מחשב דרך חיבור USB. מצלמות אלה בדרך כלל קטנות, השבב אינו גדול, אך גודל כל פיקסל קטן מאוד כיוון שהדמויות המתקבלות של כוכבי הלכת על מישור המוקד קטנות בדרך כלל  והן מתחברות אל הטלסקופ בכניסת עינית רגילה.

מצלמות מקצועיות – אלה מצלמות רגישות, השבב גדול ורגיש ובדרך כלל גם מקורר כדי להפחית רעש תרמי הנגרם בחשיפות ארוכות. מצלמות אלה כבדות יותר ממצלמות פלנטריות בעיקר בגלל מערכת הקירור שלהן.

מצלמות עקיבה אוטומטיות – אלה מצלמות שתפקידן לשמור על עקיבה מושלמת ככל האפשר על ידי נעילה על כוכב ותיקונים אוטומטיים של החצובה. המצלמות דורשות תאימות של החצובות. מצמות עקיבה עשויות גם לשמש כמצלמות פלנטריות או לכל מטרה בהתאם למפרט שלהן.

מתאמים למצלמות DSLR – מתאמים המיועדים עבור אלה המבקשים לצלם באמצעות מצלמות דיגיטליות בהן יש אפשרות לפרק את העדשה (מצלמות DSLR)

מפחיתי אורך מוקד ומיישרי שדה – התקנים אופטיים להפחתת אורך המוקד ולקיצור משך החשיפה וכן התקנים אופטיים ליישור השדה

מערכות אופטיות לצילום – מערכות אופטיות המיועדות לצילום אסטרונומי בכל אחת משיטות הצילום לעיל.

 

את מי אנחנו מייצגים?

קוסמוס טלסקופים מייצגת את החברות המובילות בעולם בתחום הטלסקופים, משקפות וציוד אסטרונומי ותצפיתי:

טלסקופים, משקפות וציוד אסטרונומי:

Bresser  גרמניה – השלוחה האירופאית של Meade.  נודעת בעיקר בזכות סדרות המשקפות האיכותיות שלה, מיקרוסקופים לכל הרמות  ולאחרונה גם בטלסקופים מדגם Messier. חברת Bresser  משווקת את מוצריה באירופה למעלה מ-55 שנים.

Orion ארה"ב – חברה המתמחה בתחום הציוד האיכותי לחובבי אסטרונומיה, טלסקופים ומשקפות וכן אביזרי עזר.

SBIG ארה"ב – חברה מובילה בייצור מצלמות CCD  מקצועיות לחובבי האסטרונומיה וכן למצפים מקצועיים. מצלמות מבית SBIG משמשות את מצפה הכוכבים ע"ש וויז במצפה רמון, מצפה הכוכבים בגבעתיים ומכון וויצמן למדע.

QSI Imaging ארה"ב - חברה מובילה בייצור מצלמות CCD  מקצועיות לחובבי האסטרונומיה וכן למצפים מקצועיים.

OPTEC ארה”ב– יצרנית ציוד נלווה למוצרי אסטרונומיה – מערכות מיקוד חשמליות מפוצות טמפרטורה, מפחיתי אורך מוקד, מסננים וציוד עזר.

 

 

מבחר גדול של חצובות לכל מטרה

חוצובות רובוטיות, חצובות למשקפות, חצובות ממונעות וחצובות לכל מטרה